Przepiękna Chorwacja o różnych niecodziennie pięknych obliczach, błękitnym wodach i zawsze przyjaznych warunkach atmosferycznych a także urzekającą bliskością ze światem roślin i zwierząt morskich, nieskazitelną środowiskiem naturalnym, wśród której, ukryte są pozostałości budowli z dawnych epok. Aglomeracje chorwackie to prawdziwe klejnoty pamiętające bardzo odległe czasy, przyjeżdżający w to miejsce turyści rozkoszują się lirycznym atmosferą i możliwością zwiedzania niespotykanych zakamarków.

Dubrownik – miasto leżące nad Adriatykiem, będące najwspanialszą wizytówkę Chorwacji, usługi turystyczne osiągnęła tutaj wysoki pułap, jakości, dzięki czemu, odwiedzających nie brakuje. Niepowtarzalne nadbrzeżne widoki, mnóstwo ciekawych do obejrzenia obiektów pochodzących jeszcze ze starożytności, przyciąga jak magnes podróżników zakochanych w ciekawej historii i legendach. Dubrownik to architektura będąca namiastką z różnych epok, gotycko - renesansowy Pałac Rektorów, romańsko -gotycki klasztor Franciszkanów i gotycko -renesansowy Pałac Sponza. Odwiedzając Dubrownik można mieć pewność skorzystania z dobrych restauracji ze pysznymi i zdrowymi posiłkami i funkcjonalnymi noclegami w przystępnych cenach.Zadar – chorwacka aglomeracja skąpane w słońcu i błękitnych falach Adriatyku, odkrywa przed zwiedzającymi architekturę klasy światowej, które ułatwiają wspominać czasy przed kilku tysięcy lat. Łagodna pogoda panujący w Zadarze osiągany jest dzięki okalającymi go zewsząd wyspami, Stare Miasto, będące perełką tego miasta, otoczone wieżami i murami, połączona z nową częścią miasta poprzez zatokę, natomiast dawna architektura jest ambasadorem minionych czasów, które odcisnęły swój ślad naokazałej zadarskiej architekturze.

Jachty Chorwacja: ciekawa strona o Czarterze jachtów w Chorwacji

http://croatia.hr/


Kvarner – wybrzeże chorwackie z przyjazną aurą i urozmaiconą krajobrazem rozścielającym się przez barwne parki narodowe, cudowne wyspy, z piaszczystymi plażami i szmaragdowymi wodami Morza Adriatyckiego. Cudowne słońce, które nie opuszcza Kvarner, sprawia, że wczasowicze zwiedzający na tym terenie, wyróżniają się pogodą ducha i ochotą do poznawania nowych atrakcji. Podwodne wyprawy są dla turystów okazją do poznania niezwykłych jaskiń, muśnięcia resztek po rozbitych statkach i zobaczenia z bliska wspaniałej morskiej roślinności.